توزيع پزشكان متخصص/ تاكيد دكتر دهقاني بر اولويت قرار گرفتن احترام به بيمار


به گزارش روابط عمومي دانشگاه، مراسم توزيع 67 پزشك متخصص با حضور دهقاني سرپرست دانشگاه در مركز جامع درمان بيماري هاي خاص استان برگزار شد.
 سرپرست دانشگاه با بيان اينكه خراسان جنوبي يكي از استان هاي كم برخوردار كشور به دلايل متعددي از جمله خشكسالي است گفت: عليرغم اين مساله، مردم خراسان جنوبي بسيار قانع و ميهمان نواز و ميهمان دوست هستند و مردم كوير به مهرباني مشهورند.
دكتر محمد دهقاني فيروزآبادي با اشاره به فراهم نمودن شرايط بهتر خدمتي در شبكه هاي بهداشت و درمان استان براي پزشكان متخصص جديد و با اظهار اينكه سختي هاي اين دوران را با گذراندن دوران طرح تخصصي وي در شهرستان سراوان تجربه كرده ام اضافه كرد: فلسفه پزشكي خدمت به مردم است.
وي با بيان اينكه هرچه در مناطق محروم خدمت كنيم ارزش كاريمان بيشتر خواهد بود گفت: بايد احترام به بيمار صرف نظر از وضعيت اقتصادي،موقعيت اجتماعي و... اولويت باشد.
سرپرست دانشگاه با بيان اينكه هر شهرستان را بسته به شرايط آن درك كنيد و كار مردم را در حوزه بهداشت و درمان راه بيندازيد تا معطل نشوند اضافه كرد: مردم نيز درك خوبي دارند و كسي كه خدمت صادقانه به آنان ارائه بدهد در حد پرستش دوست دارند و سرشار از مهر و محبت مي باشند.
دكتر دهقاني در ادامه با بيان اينكه امسال درخواست جذب بيش از 100 نيروي متخصص را داشتيم گفت: در نهايت توانستيم سهميه 67 پزشك متخصص را از وزارت بهداشت بگيريم 
دكتر جلال احمدي سرپرست معاونت درمان نيز در اين جلسه رعايت مسائل قانوني  را يكي از مهمترين اولويت هاي كار در استان عنوان كرد و گفت: هيچ وقت فراموش نكنيد كه رضايت بيمار مهم است و مسائل شخصي را در كارخودتان دخالت ندهيد.
دكتر وجدان معاون توسعه مديريت و منابع دانشگاه نيز در اين نشست اشاره اي به فرايند اداري صدور احكام، مرخصي و... و همچنين نحوه پرداخت مطالبات پزشكان داشت.
دكترارجمندي مدير درمان دانشگاه نيز اشاره اي به سيستم اعزام و ارجاع بيماران به مراكز درماني مركز استان داشت.
مديرحراست دانشگاه نيز با بيان اينكه طبق اعلام مقامات امنيتي، خراسان جنوبي از امن ترين استان هاي كشور است گفت: پيگيري مسائل امنيتي و تامين امنيت كار عمده حراست دانشگاه است و اين اطمينان خاطر را مي دهيم چتر امنيتي فراهم آوريم تا بدون هيچ دغدغه اي به ارائه خدمت بپردازيد.
دكتر ولي ا... زراعتكار با اظهار اينكه پيگيري موارد اخلاقي نيز وظيفه ديگر حراست است اضافه كرد: تمام مراكز درماني و بهداشتي با حضور نيروهاي حفاظت فيزيكي و همچنين با سيستم هاي دوربين هاي مداربسته و مانيتورينگ به صورت شبانه روزي پايش و نظارت مي شود.
وي با مقدس برشمردن حرفه پزشكي و اينكه نبايد از اين شغل استفاده ابزاري شود در ادامه اشاره اي به تهديدات فضاي مجازي و كلاهبرداري از همكاران داشت و گفت: در سال 95 حدود 63 ميليون تومان از همكاران دانشگاه در سطح استان كلاهبرداري شده است.
مدير حراست دانشگاه با اشاره به اطلاع رساني گسترده به طرق مختلف براي افزايش آگاهي همكاران در اين خصوص گفت: اين رقم كلاهبرداري از همكاران در سال 96 به 7 ميليون تومان رسيد ولي متاسفانه در سال 97 تا كنون نيزحدود 14 ميليون كلاهبرداري گزارش شده است.
دكتر زراعتكار تصريح كرد:90 درصد شيوه متداول كلاهبرداري از همكاران به اينگونه است كه فرد خود را از مسئولين امور مالي دانشگاه معرفي واعلام مي كند پول اضافي به حساب همكاران واريز شده است كه بايد به شماره حسابي كه اعلام مي كند برگشت داده شود.

 

 
 
 
 
منبع:
معاونت درمان
تعداد بازدید:
223
تاریخ:
1397/08/30
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal