ثبت بيش از 9 هزار اعزام در ستاد هدايت دانشگاه در سال گذشته
مسئول مركز پايش مراقبت هاي درماني(MCMC) دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند با اشاره به اعزام بيماران گفت: تعداد اعزام هاي انجام شده در سال گذشته 9 هزار و 46 مورد بود.

آذر ساجد در گفتگو با روابط عمومي معاونت درمان دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند؛ با معرفي و بيان عملكرد مركز پايش مراقبت هاي درماني(MCMC) دانشگاه از انجام 9 هزار و 46 مورد اعزام بيمار در سال 97 خبر داد و تصريح كرد: بيشترين اعزام ها مربوط به سرويس درماني، كارديولوژي، داخلي عمومي، نروسرجري، نرولوژي و جراحي عمومي در سال گذشته بود.

 

وي ادامه داد: بيمارستان ولي عصر(عج) با 2 هزار و 735 مورد و بيمارستان امام رضا(ع) با يك هزار و 933 مورد بيشترين پذيرش بيماران اعزامي در سال گذشته را داشتند.

مسئول مركز پايش مراقبت هاي درماني(MCMC) دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند گفت: از نظر بيشترين درخواست اعزام نيز بيمارستان ولي عصر (عج) با يك هزار و 417 مورد و بيمارستان خاتم الانبياء درميان با يك هزار و 47 مورد در رده اول و دوم قرار گرفتند.

ساجد 921 مورد اعزام را مربوط به بيماران تصادفي خواند و يادآور شد: تعداد اعزام به خارج استان 336 مورد بوده كه از اين تعداد 303 مورد به مشهد و 21 مورد به يزد اعزام شده اند.

وي در معرفي مركز اعلام كرد: مركز پايش مراقبت هاي درماني با نام ستاد هدايت زير نظر اداره نظارت بر درمان معاونت درمان دانشگاه فعاليت داشته است كه از شهريورماه 96 پيرو دستورالعمل وزارت متبوع وسازمان اورژانس كشور به طور رسمي زير نظر مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي با ساز و كار جديد انجام وظيفه مي كند.

ساجد با بيان اينكه ساماندهي پايش و نظارت بر ارائه خدمات درماني، از طريق ارتباط موثر و اثربخش، تسريع در ارائه خدمات، ارتقاي كيفيت خدمات، اصلاح فرآيندها و مديريت يكپارچه هدف اصلي اين مركز است، افزود: برقراري ارتباط موثر و مستمر بين خدمات اورژانس پيش بيمارستاني و بيمارستاني، دريافت اطلاعات بهنگام تعداد تخت بخش هاي بيمارستاني (تعداد تخت خالي و بستري) در راستاي مديريت اثربخش اعزام بيماران نيازمند به خدمات فوريت هاي پزشكي، ارتقاء عملكرد سيستم مراكز پيام( ديسپچ ) با توجه به اطلاع از تخصص و ظرفيت هاي بيمارستان ها، تسهيل و تسريع فرآيند پذيرش و انتقال بيمار با توزيع هدفمند بيماران بين مراكز درماني اعم از مراكز درماني دانشگاهي و غير دانشگاهي از اهداف اختصاصي مركز پايش مراقبت هاي درماني دانشگاه است.

مسئول مركز پايش مراقبت هاي درماني(MCMC) دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند گفت: دسترسي به موقع به اطلاعات و داده هاي موجود مراكز درماني به منظور مديريت حوادث غير مترقبه، بحران و بلايش، پايش مستمر اورژانس به منظور مداخله به هنگام در خصوص موارد مشاهده شده در اجراي فرآيندها و گردش خدمات بالاخص در شرايط بحران و ازدحام بخش اورژانس يا بيمارستان با استفاده از دوربين هاي مستقر در مراكز درماني به صورت شبانه روزي و بررسي اطلاعات آنلاين تعداد تخت هاي خالي بيمارستان ها و بيماران در انتظار تخت ويژه از ديگر اهداف اين مركز است.

انتهاي پيام/2248

منبع:
معاونت درمان
تعداد بازدید:
63
تاریخ:
1398/02/21
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal